Prelekcja na temat honorowego dawstwa krwi i szpiku kostnego.

     Dnia 18.02.2016 roku odbyła się w naszej Szkole prelekcja dotycząca honorowego dawstwa krwi i szpiku kostnego przeprowadzona przez funkcjonariuszy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i Pododdziału Odwodowego (Reprezentacyjnego).
     Funkcjonariusze w ramach działalności statutowej Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej funkcjonującej w Karpackim Ośrodku Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu szerzą ideę krwiodawstwa uświadamiając niezwykłą wagę problemu, jakim jest ogromne zapotrzebowanie na krew, która jest lekarstwem tak często ratującym życie w trudnych, losowych zdarzeniach, a której nie można pozyskać w inny sposób jak tylko drogą honorowego dawstwa krwi.

IMG 0105

     Prelekcję wygłosili funkcjonariusze: sierż. szt. SG BODZIONY Bartłomiej, sierż. szt. SG CZAJA Adam, sierż. SG STRĄCZEK Grzegorz, sierż. SG ŻMUDA Krzysztof, którzy w bardzo zajmujący sposób przedstawili istotę problemu.
     Funkcjonariusze Straży Granicznej regularnie oddają krew podczas akcji poboru krwi organizowanych cyklicznie, dając tym samym przykład jak pomóc drugiemu człowiekowi, znajdującemu się w potrzebie podczas planowych operacji gdzie konieczna jest transfuzja krwi, a często w stanie zagrożenia życia.
     Krew jest lekiem. Niejednokrotnie ratuje czyjeś życie. Czy o tym wiemy?
Uczniowie naszej Szkoły zdobywają wiedzę medyczną i wielu z nich z tą świadomością regularnie oddaje krew, po to by pomóc drugiemu człowiekowi.
     Ci, którzy jeszcze się na to nie zdecydowali zostali zachęceni przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy swoim przykładem i postawą godną naśladowania przekonywali, że Honorowe Dawstwo Krwi to idea warta rozpowszechniania i niezwykle istotna, ponieważ oddając krew ratujemy to co najważniejsze – życie drugiego człowieka.

IMG 0096

 

 

 

logo180 1

 bip

 

Design by TMOS

1780320
Your IP: 54.226.102.115
Server Time: 2019-06-18 07:14:11
Visitors Counter
Copyright 2014.