ZAJĘCIA PRAKTYCZNE MASAŻYSTY W FORMIE PRZYCHODNI

 

Nasza szkoła wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowiska lokalnego uruchomiła przychodnie- „ Przychodnia Usług Medycznych „ z której usług mogą korzystać mieszkańcy naszego regionu.

Przychodnia została utworzona w ramach zajęć praktycznych. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez uczniów pod nadzorem nauczycieli. Służy to zarówno mieszkańcom, ułatwiając im dostęp do podstawowych usług medycznych, jak i uczniom w lepszym przygotowaniu do wykonywania zawodu. Prowadząc przychodnię szkoła współpracuje ze szpitalem, przychodniami, poradniami rehabilitacyjnymi w całym regionie.

„Przychodnia Usług Medycznych” usytuowana jest w oddzielnym budynku szkoły, na parterze (brak barier architektonicznych). Zajmuje dwa pomieszczenia. Jedna pracownia składa się z 4 stanowisk do masażu, wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony nie tylko do masażu, ale również do innych zabiegów leczniczych. W drugiej pracowni wykonywane są zabiegi fizykoterapeutyczne. Dla pacjentów przygotowana jest szatnia i zaplecze sanitarne. Terminy i czas wykonywanych zabiegów ustalane są tak, aby pacjenci nie oczekiwali w kolejce.

W ramach działalności przychodni uczniowie wykonują;

- masaż leczniczy, relaksacyjny,

- zabiegi fizykoterapeutyczne,

- pomiar cukru, pomiar ciśnienia krwi,

- przeprowadzają pogadanki, prelekcje, instruktarz o charakterze prozdrowotnym, promując zdrowie jako wartość nadrzędną.

 

 

logo180 1

 bip

 

Design by TMOS

1729943
Your IP: 35.175.248.25
Server Time: 2019-05-23 09:19:09
Visitors Counter
Copyright 2014.