AKCJE CHARYTATYWNE

 

         Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej
w Nowym Sączu bierze udział w różnorodnych akcjach charytatywnych.

 

         Szkoła organizuje: zabawy karnawałowe, mikołajki, zbiórkę darów dla dzieci niepełnosprawnych np. z „Gniazda Krynica” oraz dla niewidomych i niesłyszących
(Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Niesłyszących). Szkoła propaguje akcję ratowania życia poprzez zachęcanie do rejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego, bierze udział w dniu „Dzień Dawcy Szpiku w Nowym Sączu”.

         Aktualnie na terenie szkoły przeprowadzana jest zbiórka plastikowych nakrętek – pomoc dla Bartusia Bułata, który urodził się 3 stycznia 2012 roku w Krakowie bez kości piszczelowych w obu nóżkach (tibial hemimelia). Leczenie jakie mu zaproponowano w Polsce, aby mógł chodzić to amputacja obu nóżek i ich protezowanie do końca życia.

Pojawiła się jednak nadzieja na uratowanie nóżek, co więcej - przywrócenia sprawności nogom, aby Bartek mógł chodzić, biegać i żyć bez wózka inwalidzkiego czy nawet potrzeby protezowania. Tę nadzieję dał Doktor Dror Paley, który prowadzi swoją klinikę na Florydzie - The Paley Advanced Limb Lengthening Institute - jest słynnym chirurgiem ortopedą, który odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu schorzeń układu kostno-ruchowego. Leczenie Bartka rozpoczęło się od pierwszej operacji 30 kwietnia 2012 roku i trwa nadal. Zapraszamy na stronę internetową Bartka:  www.bartekbulat.pl

Nasza Szkoła otrzymała od rodziców Bartka życzenia świąteczne
z podziękowaniami za okazaną pomoc:

1472749 426393474157288 715873247 n

 

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ABY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI „NAKRĘTKI”
ABY POMÓC ZEBRAĆ FUNDUSZE NA REHABILITACJĘ BARTUSIA BUŁATA!

 

 

Co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły włączają się do akcji "I Ty zostań Świętym Mikołajem". Zbieramy maskotki , kredki i książeczki dla dzieci znajdujących się na oddziałach chirurgii urazowej, pediatrii i laryngologii Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. W tym roku 6 grudnia Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził chore dzieci, wręczyli prezenty czym sprawili im wiele radości:

7

 

 

 

logo180 1

 bip

 

Design by TMOS

1199201
Your IP: 54.242.236.164
Server Time: 2018-02-24 04:19:03
Visitors Counter
Copyright 2014.