AKCJE CHARYTATYWNE

 

      Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej w Nowym Sączu w roku szkolnym  2017/2018 nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Sursum Corda, Oddziałem Pediatrycznym Specjalistycznego Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz Gminnym schroniskiem  dla zwierząt w Wielogłowach. 
       
       08 grudnia 2017 r. wzorem lat ubiegłych  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili Oddział Pediatryczny Specjalistycznego Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Podczas tej wizyty mali pacjenci  oddziału pediatrycznego obdarowani zostali drobnymi upominkami, pluszakami oraz słodyczami.

        

 

     Aktualnie na terenie szkoły przeprowadzana jest zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji „Odkręć się na dobro” organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Do 31 grudnia 2017 zebrano 30 l nakrętek, które zostały przekazane stowarzyszeniu na spełnianie marzeń chorych i niepełnosprawnych podopiecznych. Więcej informacji o akcji tutaj http://www.sc.org.pl/projekty/nakretki/

 

nakrentki

 

    Szkoła dbając o środowisko naturalne przyłączyła się również do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Zbieraj baterie”. Jest to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów.

 

W marcu 2018r. uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „spoKREWnieni służbą” pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. 1 marca 2018 r. oddawali krew w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Nasza młodzież od kilku lat bierze udział w podobnych przedsięwzięciach. Dzięki prelekcjom przeprowadzanym w Szkole Policealnej Służb Medycznych i Społecznych przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu.

spokrewnieni

 

Ponadto Samorząd Uczniowski nawiązał współpracę z Gminnym schroniskiem dla zwierząt w Wielogłowach. W najbliższym czasie planowana jest zbiórka karmy, koców oraz akcesoriów potrzebnych dla bezdomnych podopiecznych.

 

pies

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej
w Nowym Sączu bierze udział w różnorodnych akcjach charytatywnych.

 

         Szkoła organizuje: zabawy karnawałowe, mikołajki, zbiórkę darów dla dzieci niepełnosprawnych np. z „Gniazda Krynica” oraz dla niewidomych i niesłyszących
(Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Niesłyszących). Szkoła propaguje akcję ratowania życia poprzez zachęcanie do rejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego, bierze udział w dniu „Dzień Dawcy Szpiku w Nowym Sączu”.

         Aktualnie na terenie szkoły przeprowadzana jest zbiórka plastikowych nakrętek – pomoc dla Bartusia Bułata, który urodził się 3 stycznia 2012 roku w Krakowie bez kości piszczelowych w obu nóżkach (tibial hemimelia). Leczenie jakie mu zaproponowano w Polsce, aby mógł chodzić to amputacja obu nóżek i ich protezowanie do końca życia.

Pojawiła się jednak nadzieja na uratowanie nóżek, co więcej - przywrócenia sprawności nogom, aby Bartek mógł chodzić, biegać i żyć bez wózka inwalidzkiego czy nawet potrzeby protezowania. Tę nadzieję dał Doktor Dror Paley, który prowadzi swoją klinikę na Florydzie - The Paley Advanced Limb Lengthening Institute - jest słynnym chirurgiem ortopedą, który odnosi spektakularne sukcesy w leczeniu schorzeń układu kostno-ruchowego. Leczenie Bartka rozpoczęło się od pierwszej operacji 30 kwietnia 2012 roku i trwa nadal. Zapraszamy na stronę internetową Bartka:  www.bartekbulat.pl

Nasza Szkoła otrzymała od rodziców Bartka życzenia świąteczne
z podziękowaniami za okazaną pomoc:

1472749 426393474157288 715873247 n

 

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH ABY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI „NAKRĘTKI”
ABY POMÓC ZEBRAĆ FUNDUSZE NA REHABILITACJĘ BARTUSIA BUŁATA!

 

 

Co roku uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły włączają się do akcji "I Ty zostań Świętym Mikołajem". Zbieramy maskotki , kredki i książeczki dla dzieci znajdujących się na oddziałach chirurgii urazowej, pediatrii i laryngologii Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. W tym roku 6 grudnia Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził chore dzieci, wręczyli prezenty czym sprawili im wiele radości:

7

 

 

 

logo180 1

 bip

 

Design by TMOS

1730004
Your IP: 35.175.248.25
Server Time: 2019-05-23 10:02:01
Visitors Counter
Copyright 2014.