Aktualności - Małopolski Zespół Jednostek Edukacyjnych w Nowym Sączu

232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W Nowym Sączu obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, ustanowionego w 1919 roku, a upamiętniającego uchwalenie przez Sejm Czteroletni Rzeczpospolitej Obojga Narodów jednej z pierwszych konstytucji na świecie (1791 rok), rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice św. Małgorzaty. Bezpośrednio po eucharystii uczestnicy obchodów Święta Konstytucji udali się pod pomnik Stanisława Małachowskiego zlokalizowany na Placu 3 Maja. W imieniu samorządu regionalnego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego hołd marszałkowi Sejmu Czteroletniego, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, a także staroście sądeckiemu w latach 1755-1784, złożyli przedstawiciele jednostek samorządowych województwa: Piotr Gąsienica (Zastępca dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ), Alina Marek (dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu) oraz Kazimierz Chamioło (dyrektor Małopolskiego Zespołu Jednostek Edukacyjnych w Nowym Sączu). Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił Zespół Regionalny „Sądeczoki” z Pałacu Młodzieży.

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne "KRAKDENT"

Na tą chwilę czekałyśmy cały rok!
W dniach 11-13.04.2024 r. w Krakowie, odbyły się Międzynarodowe Targi Stomatologiczne "KRAKDENT".
Panie kształcące się w zawodzie asystentka i higienistka stomatologiczna, poszerzały swoją wiedzę z nowoczesnych technologii stomatologicznych, jak również brały udział w warsztatach szkoleniowych. Wracały pełne wrażeń z nowymi pomysłami na przyszłość!

Szkolenie dla opiekunów medycznych

Dnia 27.03.2024 słuchacze kształcący się w zawodzie opiekun medyczny uczestniczyli w szkoleniu warsztatowym „Stomia- opieka i pielęgnacja”, przeprowadzonym przez konsultanta klinicznego - Panią Katarzynę Walczyńską.
Słuchacze zapoznali się ze standardami opieki stomijnej określającymi zasady stosowania sprzętu typu Coloplast. Wykład i pokazy praktyczne były przejrzystym przewodnikiem dla opiekunów medycznych . Znaleźli informację na temat różnych rodzajów stomii, jej pielęgnacji i dostępu do sprzętu stomijnego. Duży nacisk był na prawidłową edukację pacjenta stomijnego, na temat jego stanu, codziennego życia a także refundacji niezbędnych akcesoriów.
Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże ze strony słuchaczy ponieważ stanowiło pogłębienie wiedzy zdobytej na wykładach oraz przygotowało do pracy w ramach praktyk zawodowych.
 

Szkolenie dla higienistek stomatologicznych i asystentek stomatologicznych

Kolejne szkolenie w ramach nauki zawodu higienistki i asystentki stomatologicznej za nami! Tym razem tematyka dotyczyła dekontaminacji i sterylizacji w świecie marki MELAG.
Nasza Szkoła gościła Pana Mariusza Kalisia - konsultanta technicznego produktów Melag w Polsce oraz Pana Macieja Kulczyka z Firmy Kulczykdent 3G.
Panom serdecznie dziękujemy za wspaniały wykład, ogromną dawkę wiedzy z nowoczesnych technologii oraz za zaproszenie do Fabryki produktów Melag w Berlinie!

Życzenia Wielkanocne

Fioletowa Ilustrowana Dzień Dziadka Kartka 1

Informacja

W Wielki Piątek, 29.03.2024 r., nasza Szkoła będzie nieczynna.

Informacje kontaktowe

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

tel: 18 443-70-93
e-mail: sekretariat@medykns.eu

Zamknij menu
Wróć na początek strony