Dezynfekcja i sterylizacja w zawodach medycznych

W dniu 10.05.2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Adriana Caputę, przedstawiciela Firmy Medilab, która od ponad 30 lat dostarcza środki dezynfekcyjne dla sektora medycznego i kosmetycznego w całej Polsce. Przeprowadził on szkolenie na temat higieny w placówkach medycznych, procesów dezynfekcji, sterylizacji, doboru produktów dezynfekcyjnych oraz procedur higieniczno – sanitarnych. Pracując w gabinetach kosmetycznych, gabinetach masażu, salonach beauty czy gabinetach stomatologicznych trzeba będzie podejmować decyzje dotyczące wyboru preparatów: do mycia rąk, ich dezynfekcji oraz pielęgnacji; preparatów do dezynfekcji powierzchni mniejszych, większych, delikatnych czy preparatów do mycia i dezynfekcji narzędzi przed ich sterylizacją. Nauczyciele i Słuchacze wszystkich zawodów naszej szkoły byli bardzo zainteresowani tą tematyką, którą wykorzystają nie tylko w ramach zajęć praktycznych i staży zawodowych, ale również w pracy zawodowej. Spotkanie dzisiejsze było pierwszym z cyklu: ,,Dezynfekcja i sterylizacja w zawodach medycznych". Dziękujemy i zapraszamy.

345671794 204250939127154 8295152540427961335 n