Rajd szkolny – 26.09.2023r.

    Cieszymy się bardzo, że już po raz kolejny mogliśmy zdobyć najpiękniejszy ryterski szczyt – Cyrlę.
    W rajdzie szkolnym, który odbył się 26 września wzięli udział słuchacze z klasy 1 i 2 technik  masażysta, 1 i 2 technik farmaceutyczny oraz 1 i 2 technik usług kosmetycznych. Pogoda była wymarzona. Po przyjeździe pociągiem z Nowego Sącza przywitało nas już jesienne, ale jakże gorące słońce na tle bezchmurnego nieba. Przed wyjściem na górę wszyscy zrobili krótką, ale za to bardzo intensywną rozgrzewkę, aby zminimalizować ryzyko ewentualnej kontuzji. Widać było ewidentnie efekty rozgrzewki w grupie naszego wuefisty, Pana Grzegorza Tyrpaka – jego grupa doszła na szczyt w rekordowym od lat tempie.
    Po drodze także wstąpiliśmy na ruiny ryterskiego zamku, gdzie większość z nas robiła pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim dopisywały świetne humory. Pomimo początkowego ostrego podejścia, po którym ciężko było złapać oddech – nikt się nie poddał. Po dotarciu do celu w końcu mogliśmy naładować baterie energetyczne pyszną smażoną kiełbaską. Wszyscy mogli przyznać, że nigdzie kiełbaska tak nie smakuje, jak właśnie tutaj!
    Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu do domu. Wszystkim tym, którzy nie uczestniczyli w rajdzie mogę tylko napisać: Żałujcie i nie zmarnujcie drugiej szansy za rok, bo to są jedne z fajniejszych chwil, które warto przeżyć !