Rekrutacja

Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. J. Wolskiej w Nowym Sączu oferuje możliwość kształcenia w systemie dziennym w następujących zawodach szkolnictwa branżowego:

 • Higienistka stomatologiczna – nauka trwa 4 semestry;
 • Technik masażysta – nauka trwa 4 semestry;
 • Technik usług kosmetycznych – nauka trwa 4 semestry;
 • Technik farmaceutyczny – nauka trwa 5 semestrów;
 • Opiekun medyczny – nauka trwa 3 semestry (kształcenie według nowej podstawy programowej).
 • Asystentka stomatologiczna  – nauka trwa 2 semestry;
 • Opiekunka dziecięca  – nauka trwa 4 semestry;
 • Terapeuta zajęciowy  – nauka trwa 4 semestry;
 • Asystent osoby niepełnosprawnej  – nauka trwa 2 semestry.

Oferujemy również Państwu kształcenie w systemie weekendowym na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w zakresie kwalifikacji:

 • FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych – kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie Technik usług kosmetycznych – nauka trwa 4 semestry.

plakat2024 

Najczęściej zadawane pytania przy wyborze szkoły - dlaczego warto podjąć naukę w naszej Szkole?

1. Jak długo istniejemy ?
Nasza Szkoła istnieje od 1948 roku, posiadamy więc bardzo długą, bo ponad 70-letnią tradycję w kształceniu kadr medyczno-społecznych.

2. Czy szkoła jest darmowa ?
Kształcenie w naszej Szkole jest całkowicie bezpłatne, ponieważ jesteśmy szkołą publiczną, której organem prowadzącym jest Województwo Małopolskie.

3. Czy szkoła pobiera dodatkowe opłaty ?
Nie pobieramy żadnych dodatkowych, czy ukrytych opłat, np. opłaty wpisowej, czesnego, opłaty za przystąpienie do egzaminów, za wydawanie dokumentów itp.

4. W jakim systemie kształcimy ?
Kształcimy w systemie dziennym i weekendowym (Kwalifikacyjny kurs zawodowy) - elastycznie ustalamy harmonogramy zajęć uwzględniając potrzeby i propozycje słuchaczy.

5. Czy szkoła organizuje dla słuchaczy praktyki zawodowe ?
Bezpłatnie zapewniamy słuchaczom realizację praktycznej nauki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy - posiadamy podpisane umowy z pracodawcami, takimi jak: szpitale, domy pomocy społecznej, apteki, gabinety stomatologiczne, gabinety masażu, salony kosmetyczne, itp.

6. Czy szkoła oferuje zajęcia dodatkowe ?
W ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, kursy, staże, w ramach których nasi słuchacze mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje, potwierdzone wydanym certyfikatem. Organizujemy również bezpłatny kurs prawa jazdy.

7. Jakie jest wyposażenie pracowni szkolnych?
Posiadamy własne, w pełni wyposażone pracownie, w których kształcimy - naszym słuchaczom bezpłatnie zapewniamy podręczniki i wszystkie potrzebne do nauki materiały edukacyjne.

8. Jaki jest poziom kształcenia ?
Posiadamy bardzo wysoki procent zdawalności egzaminów zawodowych kształtujący się na poziomie 99% - 100%.

9. Czy szkoła ma dobrą opinię na rynku pracy?
Porozmawiaj z naszymi słuchaczami lub absolwentami i zapytaj ich o opinię na nasz temat. Również wielu pracodawców, znając naszą renomę i wysoki poziom kształcenia, szuka u nas swoich przyszłych pracowników.

10. Czy szkoła wspiera absolwentów w poszukiwaniu pracy
Pomagamy naszym słuchaczom i absolwentom w znalezieniu pracy, jesteśmy w stałym kontakcie z pracodawcami.

Może masz obawy, że:

 • ostatnią szkołę ukończyłeś / ukończyłaś wiele lat temu i będziesz mieć trudności z nauką - nasza Szkoła nie posiada górnej granicy wiekowej, gdyż na naukę nigdy nie jest za późno, co oznacza, że nasza oferta przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Posiadamy bardzo zróżnicowane wiekowo grupy, dzięki czemu słuchacze mogą dzielić się doświadczeniem. Do każdego słuchacza mamy indywidualne podejście, a kontakt z innymi słuchaczami poszerza horyzonty i możliwości rozwoju, co sprawia, że osoby z wątpliwościami odzyskują wiarę w siebie;
 • jesteś po studiach, a przecież szkoła policealna jest szkołą niższego stopnia - oferujemy kształcenie w atrakcyjnych zawodach, dzięki czemu po ukończeniu naszej szkoły uzyskasz dodatkowe kwalifikacje, które zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy.


Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, zapraszamy Cię
do kontaktu osobistego z sekretariatem naszej Szkoły przy ul. Jagiellońskiej 61 w Nowym Sączu. ( wejście od strony PKS)

Pytania możesz kierować również telefonicznie pod nr 18 443 70 93 lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej i dołącz do nas!