Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

Małopolski Zespół Jednostek Edukacyjnych w Nowym Sączu jako instytucja oświatowa prowadzona przez Województwo Małopolskie,

składa się z dwóch jednostek:

 • Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. Jadwigi Wolskiej w Nowym Sączu.
 • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nowym Sączu.

Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. Jadwigi Wolskiej w Nowym Sączu. w Nowym Sączu oferuje możliwość    kształcenia w systemie dziennym w następujących zawodach szkolnictwa branżowego:

 • Higienistka stomatologiczna – nauka trwa 4 semestry;
 • Asystentka stomatologiczna - nauka trwa 2 semestry;
 • Technik masażysta – nauka trwa 4 semestry;
 • Technik usług kosmetycznych – nauka trwa 4 semestry;
 • Technik farmaceutyczny – nauka trwa 5 semestrów;
 • Opiekun medyczny – nauka trwa 3 semestry;
 • Opiekunka dziecięca - nauka trwa 4 semestry
 • Terapeuta zajęciowy - nauka trwa 4 semestry
 • Asystent osoby niepełnosprawnej - nauka trwa 2 semestry


Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nowym Sączu
oferujemy Państwu kształcenie w systemie weekendowym na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w zakresie kwalifikacji:

 • FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych – kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie Technik usług kosmetycznych – nauka trwa 4 semestry.


Najczęściej zadawane pytania przy wyborze szkoły -

dlaczego warto podjąć naukę w naszej Szkole?

Lp.

Kryteria wyboru szkoły

Nasza Szkoła

1.       

jak długo istnieje?

Nasza Szkoła istnieje od 1948 roku, posiadamy więc bardzo długą, bo ponad 70-letnią tradycję w kształceniu kadr medyczno-społecznych.

2.       

czy jest darmowa?

Kształcenie w naszej Szkole jest całkowicie bezpłatne, ponieważ jesteśmy szkołą publiczną, której organem prowadzącym jest Województwo Małopolskie.

3.       

czy pobiera jakieś dodatkowe opłaty?

Nie pobieramy żadnych dodatkowych, czy ukrytych opłat, np. opłaty wpisowej, czesnego, opłaty za przystąpienie do egzaminów, za wydawanie dokumentów itp.

4.       

w jakim systemie kształci?

Kształcimy w systemie dziennym i weekendowym (Kwalifikacyjny kurs zawodowy) - elastycznie ustalamy harmonogramy zajęć uwzględniając potrzeby i propozycje słuchaczy.

5.       

czy organizuje dla słuchaczy praktyki zawodowe?

Bezpłatnie zapewniamy słuchaczom realizację praktycznej nauki zawodu

w rzeczywistych warunkach pracy - posiadamy podpisane umowy z pracodawcami, takimi jak: szpitale, domy pomocy społecznej, apteki, gabinety stomatologiczne, gabinety masażu, salony kosmetyczne, itp.

6.       

czy oferuje zajęcia dodatkowe?

W ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia, kursy, staże, w ramach których nasi słuchacze mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje, potwierdzone wydanym certyfikatem. Organizujemy również bezpłatny kurs prawa jazdy.

7.       

jakie jest wyposażenie pracowni?

Posiadamy własne, w pełni wyposażone pracownie, w których kształcimy - naszym słuchaczom bezpłatnie zapewniamy podręczniki i wszystkie potrzebne do nauki materiały edukacyjne.

8.       

jaki jest poziom kształcenia?

Posiadamy bardzo wysoki procent zdawalności egzaminów zawodowych kształtujący się na poziomie 99% - 100%.

9.       

czy ma dobrą opinię

na rynku?

Porozmawiaj z naszymi słuchaczami lub absolwentami i zapytaj ich o opinię na nasz temat. Również wielu pracodawców, znając naszą renomę i wysoki poziom kształcenia, szuka u nas swoich przyszłych pracowników.

10.    

czy wspiera w poszukiwaniu pracy?

Pomagamy naszym słuchaczom i absolwentom w znalezieniu pracy, jesteśmy w stałym kontakcie z pracodawcami.

Może masz obawy, że:

 • ostatnią szkołę ukończyłeś / ukończyłaś wiele lat temu i będziesz mieć trudności z nauką - nasza Szkoła nie posiada górnej granicy wiekowej, gdyż na naukę nigdy nie jest za późno, co oznacza, że nasza oferta przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Posiadamy bardzo zróżnicowane wiekowo grupy, dzięki czemu słuchacze mogą dzielić się doświadczeniem. Do każdego słuchacza mamy indywidualne podejście, a kontakt z innymi słuchaczami poszerza horyzonty i możliwości rozwoju, co sprawia, że osoby z wątpliwościami odzyskują wiarę w siebie;
 • jesteś po studiach, a przecież szkoła policealna jest szkołą niższego stopnia - oferujemy kształcenie w atrakcyjnych zawodach, dzięki czemu po ukończeniu naszej szkoły uzyskasz dodatkowe kwalifikacje, które zwiększą Twoją atrakcyjność na rynku pracy.


Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, zapraszamy Cię
do kontaktu osobistego z sekretariatem naszej Szkoły przy ul. Jagiellońskiej 61 ( wejście od strony Miejskiego Dworca Autobusowego) w Nowym Sączu.

Pytania możesz kierować również telefonicznie pod nr 18 443 70 93 lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej i dołącz do nas!